Chodíte naboso doma nebo venku? Děláte dobře. Chůze bez bot má úžasný vliv na zdraví, je příjemná a přirozená. 

Procházka bosýma nohama v trávě dokáže zázraky. Teplé dny se pomalu ale jistě blíží, tak sundejte boty a vyzkoušejte ten pocit spojení s přírodou, pocit svobody a volnosti. 

Chůze na boso je zdravá. Nenásilně masírujeme všechny body, které ovlivňují celé naše tělo. Doporučuji střídat různé překážky a povrchy. 

Nohy nás nosí celý život a my je “za odměnu” nacpeme do ponožek a bot, ve kterých nemají přirozený pohyb a nedýchají. Miminka se nerodí s plochými nožkami. K tomu se dopracují časem. Než jdou děti do školy, trpí plochými nohami až polovina z nich.

Takže, jestli chcete nožkám vrátit zdraví, choďte naboso. Nasávejte energii ze země. Pokud se cítíte unaveně, chůze v přírodě bez bot vás nabije energií. 

Pokud jste tento relax ještě nezkoušeli, začněte chůzí v trávě. Nohy nejsou zvyklé na tvrdý a nerovný povrch a od dalších pokusů by vás mohl odradit nepříjemný pocit.

Najděte si ve vašem okolí nějaké lesní stezky. U nás v Kopřivnici je krásná lesní stezka od “kamenárky” k rozhledně na Bílé hoře. Jdete přírodou a vnímáte přírodu, kamení, šišky. Uvidíte, že zregenerujete celé tělo, duši a uděláte něco pozitivního pro své zdraví. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *